تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن 2021

دانلود پاورپوینت آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن 2021

دانلود پاورپوینت آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن

 

پاورپوینت آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

همه ما در طول زندگی خود در جایی مشغول به کار شده‌ایم. فارغ از آنکه یک کارفرما هستید یا برای یک کارفرما کار می‌کنید، حتما کار کردن در ابتدا برایتان سخت بوده است. اما هرچه زمان بیشتری گذشته، شما در انجام کاری که به شما محول شده است بهتر شده‌اید. اصلی‌ترین دلیل این اتفاق بالا رفتن تجربه شما در انجام آن کار است. زمانی که چنین اتفاقی برای شما می‌افتد، می‌توانیم بگوییم که شما بر روی منحنی یادگیری قرار گرفته‌اید. البته منحنی یادگیری تنها به یاد گرفتن چیزی محدود نمی‌شود. بلکه روند تغییرات و پیشرفت و پسرفت هرچیزی در طول زمان به وسیله منحنی یادگیری مشخص می‌شود.

حالا که با منحنی فراموشی آشنا شده‌ایم، بگذارید ببینیم این منحنی چیست؟

چه کاربردی دارد و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

این منحنی اولین بار توسط تئودور پاول رایت (Theodore Paul Wright) معرفی شد.

در این مطلب شما را با منحنی یادگیری و چالش‌ها و فرصت های آن آشنا خواهیم کرد.

منحنی یادگیری چگونه عمل می‌کند؟

یادگیری همیشه مرحله به مرحله و به مرور زمان اتفاق می‌افتد. بگذارید مثالی برای شما بزنیم.

زبان مهمترین وسیله ارتباطی ما با جهان پیرامون است. اما هر یک از ما صرفنظر از زبانی که داریم، آن را مرحله به مرحله فراگرفته‌ایم. اول با آواها شروع کردیم و به کلمات رسیدیم. سپس با استفاده از کلمات عبارت‌هایی ساختیم و در نهایت به ساخت جمله رسیدیم. همه این مراحل در طول زمان اتفاق افتادند و بین همه ما مشترک هستند. همین اتفاق در مورد یادگیری زبان دوم هم صدق می‌کند و ما زبان های دیگر را هم مرحله به مرحله می‌آموزیم. (قابل توجه معلمانی که پکیج های ۱ هفته‌ای یادگیری زبان می‌فروشند!)

اما این موضوع فقط در مورد یادگیری زبان صدق نمی‌کند. هرگاه که در حال یادگیری چیز جدیدی هستیم، در واقع بر روی منحنی یادگیری آن قرار داریم. اما اگرچه همه ما در این منحنی با هم مشترک هستیم، اما شیب آن برای همه ما یکسان نیست. شاید بپرسید که اصلا شیب این نمودار به چه معناست؟ خب اجازه بدهید با هم این منحنی را تفسیر کنیم.

این منحنی به بیان ساده به شما نشان می‌دهد که عملکرد یک فرد در هنگام انجام دادن یک کار چگونه در طول زمان بهبود پیدا می‌کند. به بیان دیگر میزان پیشرفت شما در یک زمینه و در طول مدت زمان مشخصی به وسیله منحنی یادگیری شخص می‌شود. خط افقی نشان دهنده مدت زمان صرف شده و خط عمودی بیانگر بازده شماست.

کاربردهای منحنی یادگیری

اما علاوه بر تحقیقات علمی، منحنی یادگیری در بسیاری موارد دیگر هم کاربردهای زیادی دارد. از میزان تسلط بر یک مهارت گرفته، تا مدت زمانی که فرد یا افراد برای تولید یک محصول یا آماده سازی یک پروژه نیازمند هستند. همه و همه می‌توانند به کمک منحنی یادگیری ثبت و بررسی شوند. در ادامه برخی از کاربرد های این منحنی را بررسی خواهیم کرد.

و

 

فهرست مطالب

مقدمه

منحنی یادگیری چگونه عمل می‌کند؟

کاربردهای منحنی یادگیری

انواع منحنی یادگیری

منحنی افزایشی-کاهشی

منحنی افزایشی

منحنی s شکل

منحنی کامل

فواید و معایب منحنی یادگیری

سخن پایانی

 

عنوان : آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن

دانلود پاورپوینت آشنایی با منحنی یادگیری و نحوه عملکرد آن 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا