اخبار ورزشی

کامپیر24 | فخری: مهمترین چالش کاروان پرواز به چین است/ کشتی با تیم قدرتمندی به بازی‌ها می‌آید

کامپیر24 | فخری: مهمترین چالش کاروان پرواز به چین است/ کشتی با تیم قدرتمندی به بازی‌ها می‌آید

کامپیر24 | فخری: مهمترین چالش کاروان پرواز به چین است/ کشتی با تیم قدرتمندی به بازی‌ها می‌آید

به گزارش ایسنا، پیمان فخری در مورد نتیجه اعتراضی که به شورای المپیک آسیا نسبت به تصمیم کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی داشتند، بیان کرد:  کمیته برگزاری بازی های آسیایی اعلام کرده بود، کشورها باید ۱۰۰ روز قبل از آغاز بازی‌ها اسامی نهایی ورزشکاران خود را اعلام کنند که ما و چند کشور دیگر اعتراض کردیم و خوشبختانه این مهلت یک ماه تمدید شد و به جای ۱۰ خرداد در  ۱۰ تیر باید اسامی نهایی کاروان را اعلام کنیم.

فخری در پاسخ به این پرسش که چه زمانی قرار است تعداد ورزشکاران اعزامی به بازی‌های آسیایی و رشته ها نهایی و پرونده حضور در بازی ها بسته شود؟ گفت: تا آخرین لحظه نسبت به حذف یا اضافه ورزشکاران تصمیم می گیریم. مصوبه ستاد عالی بازی ها نیز بر این بود که تا آخرین لحظه که فرصت است، اگر تشخیص دهیم ورزشکار و رشته‌ای امکان کم شدن یا اضافه شدن دارند، این کار انجام شود.  

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی در مورد مهمترین چالش در بحث حضور در بازی های آسیایی تاکید کرد: مهمترین چالش ما بحث پروازی است چون نمی دانیم محدودیت ها ی پرواز به کشور چین برداشته می شود یا نه. اگر برداشته شود که به نفع ماست و دستمان باز است در غیر این صورت باید پرواز چارتر بگیریم و آن هم مشکلات خاص خود را دارد. اگر قوانین مانند المپیک زمستانی باشد به گونه ای که هر ورزشکاری که باخت  در ۴۸ ساعت باید دهکده را ترک کند، نمی توانیم ۱۰ پرواز چارتر بگیریم که هر ورزشکاری شکست خورد به ایران برگردد. در این مورد با کمیته برگزاری بازی ها مکاتبه کرده ایم و هنوز دستورالعمل های مبارزه با کرونا را منتشر نکرده اند و به نظر می رسد خودشان هم نمی دانند محدودیت های مسافرت به چین برداشته می شود یا خیر. ما با سفیر چین هم صحبت کردیم ابراز امیدواری کرد که محدودیت ها برداشته شود. 

فخری در پاسخ به این پرسش که نتیجه بحث با کشتی برای اعزام بهترین تیم به بازی‌های آسیایی به کجا رسید؟ تاکید کرد: بحثی با کشتی نداشتیم. قطعا مسئولان و ورزشکاران این رشته اهمیت بازی های آسیایی را می‌دانند و مطمئن باشید با تیم قدرتمندی در بازی ها حاضر می شود و از ابتدا هم صحبت همین بود. با توجه به اینکه کشتی رشته اول و موفق ما است تمام تلاشمان را می کنیم که نیازهایشان را برطرف کنیم. اگر بیشتر از این حمایتی انجام نمی شود مطمئن باشید توان کمیته ملی المپیک نمی رسد.

 او در مورد اینکه چه تعداد ورزشکار را در مرحله اول ثبت نام شده اند؟ تصریح کرد: ثبت نام اولیه تقریبا تمام شده است و ۱۳۰۰ ورزشکار را در ۳۱ رشته ثبت نام کرده ایم. تنها بازی های الکترونیک باقی مانده بود چون تعداد ورزشکاران آن زیاد بود، قرار بود غربالگری کنند و مدارک را به تازگی ارسال کرده اند و ثبت نام این رشته هم انجام می شود.

انتهای پیام

کامپیر24 | فخری: مهمترین چالش کاروان پرواز به چین است/ کشتی با تیم قدرتمندی به بازی‌ها می‌آید 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا