اخبار ورزشی

کامپیر24 | اعزام جودوکاران نابینا و کم بینا به گرند پری قزاقستان

کامپیر24 | اعزام جودوکاران نابینا و کم بینا به گرند پری قزاقستان

کامپیر24 | اعزام جودوکاران نابینا و کم بینا به گرند پری قزاقستان

علیرضا امینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سومین اردوی آمادگی تیم ملی جودو نابینایان و کم‌بینایان برای شرکت در بازیهای پاراآسیایی با حضور 17 جودوکار از روز شنبه 27 فروردین در سالن جودو آزادی برگزار می‌شود که این اردوها تا زمان اعزام تیم به بازیهای پاراآسیایی بدون وقفه و به طور منظم ادامه خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد جودوکار در بازیهای پاراآسیایی حضور خواهد داشت، گفت: هنوز تعداد نفرات اعزامی به بازیهای پاراآسیایی مشخص نیست و بستگی به تصمیم و سیاست کمیته ملی پارالمپیک دارد.

رییس انجمن جودو نابینایان و کم‌بینایان همچنین از اعزام 10 جودوکار به مسابقات گرندپری قزاقستان خبر داد و افزود: این مسابقات به منظور تدارکات و انجام کلاس بندی بین‌المللی قبل از شرکت در بازیهای پاراآسیایی است که جودوکاران برای اولین بار در دو بخش (B1 نابینای مطلق و B2 کم بینا) به طور جداگانه به رقابت خواهند پرداخت. 

امینی اضافه کرد: در گذشته به دلیل این که رقابتهای جودو نابینایان و کم‌بینایان در ۳ کلاس B۱، B۲ و B۳ در هم ادغام می‌شد و ورزشکار نابینای مطلق با کم بینا با یکدیگر رقابت می‌کردند، این مساله نه تنها حواشی به دنبال داشت، بلکه سبب می شد تا در حق جودوکار نابینا اجحاف شود. با تغییر قوانین کلاس بندی که در سال جدید از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد، بعد از این در مسابقات، جودوکاران B۱ با یکدیگر رقابت خواهند کرد و ورزشکاران B۲ و B۳ در هم ادغام خواهند شد که این مساله در مجموع به نفع جودوکاران نابینا است.

وی در پایان گفت: با توجه به عملکرد موفقی که جودوکاران نابینا و کم بینا در پارالمپیک توکیو داشتند، تلاش بر این است که با اعزام کیفی، تعداد مدال‌های خود را در بازیهای پاراآسیایی چین افزایش دهیم.

انتهای پیام

کامپیر24 | اعزام جودوکاران نابینا و کم بینا به گرند پری قزاقستان 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا