تکنولوژی

کامپیر24 | ۷۵۰ محصول و تجهیز داخلی موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس شدند

کامپیر24 | ۷۵۰ محصول و تجهیز داخلی موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس شدند

کامپیر24 | ۷۵۰ محصول و تجهیز داخلی موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس شدند

به گزارش ایسنا، تولیدکنندگان محصولات نانو برای برخورداری از تسهیلات تجاری‌سازی، حمایت‌های مختلف و اعتباربخشی به تولیدات باکیفیت خود اقدام به دریافت گواهینامه نانومقیاس می‌کنند.

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده تعداد محصولات و تجهیزات دارای گواهینامه نانومقیاس بیش از ۵۳۵ محصول و ۲۱۵ تجهیز است که ۱۱۵ مورد از آنها طی یک سال اخیر اخذ شده است. همه شرکت‌های فعال حوزه نانو که حداقل یک نمونه اولیه از محصول خود ساخته باشند می‌توانند برای دریافت گواهینامه نانومقیاس اقدام کنند.

این کار به آنها کمک می‌کند تا «تولیدات خود را در سبد محصولات ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دهند»، «اطمینان مصرف‌کننده را برای استفاده از این محصولات جلب کنند»، «حمایت‌های تجاری‌سازی از ستاد نانو و کریدور خدمات فناوری دریافت کنند» و در نهایت «برای دانش‌بنیان شدن شرکت خود مجوز بگیرند».

به نقل از معاونت علمی، افزایش کیفیت و اعتبار محصولات نانوفناوری و جلب اعتماد بازار به این تولیدات مهم‌ترین مزایای ارائه این اعتبارنامه است. این رویه می‌تواند شرایط صادرات محصولات را هم فراهم کند. بر اساس آمارهای ثبت شده تعداد شرکت‌های دارای گواهینامه نانومقیاس نیز عددی بیش از ۲۲۳ شرکت است.

مطابق با استاندارد ملی ۱۲۰۹۸ و استانداردهای بین‌المللی تدوین‌شده کمیته استانداردسازی فناوری نانو ISO/TC۲۲۹ نانومقیاس محدوده اندازه تقریبی ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است. ماده‌ای که هر یک از ابعاد خارجی آن یا ساختار داخلی و یا سطحی آن نانومقیاس باشد، نانو ماده تعریف می شود. محصول فناوری نانو محصول حاوی نانو ماده است که کارکرد یا خاصیت آن با فناوری نانو بهبود یافته و یا مبتنی بر فناوری نانو باشد.

انتهای پیام

کامپیر24 | ۷۵۰ محصول و تجهیز داخلی موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس شدند 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا