اخبار روز

کامپیر24 | انتشار تصاویر ماهواره‌ای از حمله انصارالله به ابوظبی/عکس

کامپیر24 | انتشار تصاویر ماهواره‌ای  از حمله انصارالله به ابوظبی/عکس

کامپیر24 | انتشار تصاویر ماهواره‌ای از حمله انصارالله به ابوظبی/عکس

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد ، این تصاویر اثرات حملات به تاسیسات نفتی در ابوظبی را نشان می‌دهد که صنعا مسوولیت آن را بر عهده گرفته است.

به نوشته این رسانه آمریکایی، تصاویر گرفته شده توسط «پلانت لبز- Planet Labs»، دودی را نشان می‌دهد که دیروز (دوشنبه) بر فراز انبار سوخت شرکت ملی نفت ابوظبی به هوا بلند می‌شد.

انتشار تصاویر ماهواره‌ای  از حمله انصارالله به ابوظبی/عکس

تصویر دیگری هم نشانه‌های از آتش و مواد فوم سفیدی که برای خاموش کردن آتش در محل انبار استفاده می‌شود را نشان می‌دهد.

آسوشیتدپرس نوشته شرکت ملی نفت ابوظبی به سوال‌های این رسانه در خصوص وضعیت سایت و برآورد خسارات وارده ناشی از این حملات پاسخی نداده اما در بیانیه‌ای گفته این حملات حدود ۱۰ صبح رخ داده و همکاری ها از نزدیک با مقامات مربوطه برای تعیین علت دقیق و آغاز تحقیقات دقیق در این زمینه همکاری‌ها در حال انجام است.

انتشار تصاویر ماهواره‌ای  از حمله انصارالله به ابوظبی/عکس

ارتش یمن دیروز (دوشنبه) در عملیاتی با نام طوفان یمن، با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد زیادی پهپاد، فرودگاه های دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از سایت ها و تأسیسات مهم و حساس امارات را هدف قرار داد.

تصاویر ماهواره‌ای شدت حملات یمن به تاسیسات نفتی امارات را نشان داد

سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز – سه شنبه –  اعلام کرد: موشک هایی که در جریان عملیات طوفان یمن علیه مواضع امارات به کار گرفته شد از نوع موشک های بالدار قدس ۲ و بالستیک ذوالفقار بود.

سرتیپ «یحیی سریع» در توئیتی اعلام کرد که موشک هایی که در عملیات طوفان یمن به کار رفتند موشک های بالدار قدس ۲ بود که پالایشگاه نفت المصفح را هدف قرار داد و فرودگاه ابوظبی نیز با ۴ موشک از همین نوع هدف قرار گرفت.

او گفت، موشک بالستیک ذوالفقار نیز فرودگاه دبی را هدف قرار داد. به گفته سریع، علاوه بر اهداف یاد شده، ارتش و رزمندگان یمن تعدادی از اهداف حساس و مهم امارات را نیز با پهپاد صماد ۳ مورد هدف قرار دادند.

کامپیر24 | انتشار تصاویر ماهواره‌ای از حمله انصارالله به ابوظبی/عکس 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا