اخبار روز

کامپیر24 | موج ششم در راه؟/ افزایش ۲۰ درصدی مراجعات سرپایی کرونایی

کامپیر24 | موج ششم در راه؟/ افزایش ۲۰ درصدی مراجعات سرپایی کرونایی

کامپیر24 | موج ششم در راه؟/ افزایش ۲۰ درصدی مراجعات سرپایی کرونایی

دکتر پیام طبرسی درباره وضعیت کرونا در کشور اظهار داشت: وضعیت بستری و مرگ و میر تغییر چندانی نکرده است اما در هفته گذشته مراجعات سرپایی به علت کرونا، ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

احتمال وقوع پیک جدید کرونا

وی افزود: این افزایش تعداد بیماران سرپایی را نمی‌توان پیک جدید حساب کرد اما با توجه به شیوع اومیکرون در کشورهای جهان و ورود این سویه به کشور، احتمال وقوع موج جدید کرونا وجود دارد اما زمان آغاز این موج بستگی به میزان تزریق دوز سوم واکسن کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد.

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا ادامه داد: تاکنون حدود ۱۲ میلیون نفر دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و باید ۵۰ تا ۶۰ میلیون نفر دوز سوم واکسن را تزریق کنند.

۲ علت پایین بودن آمار واکسیناسیون دز سوم

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره علت پایین بودن آمار واکسیناسیون دوز سوم تصریح کرد: تزریق دوز سوم واکسن کرونا به دو علت می‌تواند پایین باشد؛ اول آن‌که بیشتر افراد در ماه‌های اخیر واکسینه شده‌اند و هنوز سه ماه از تزریق نوبت دوم آنها نگذشته است و علت دیگر نیز این است که به دلیل فروکش کردن کرونا مردم احساس می‌کنند که نیازی به تزریق دوز سوم وجود ندارد در حالی که این تصور اشتباه است.

زمان طلایی تزریق دز سوم واکسن کرونا

وی تأکید کرد: مردم باید توجه داشته باشند که الان بهترین زمان برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا است زیرا واکسیناسیون قبل از آغاز موج جدید کرونا با اومیکرون، اثربخشی بهتری خواهد داشت.

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان این‌که مطالعات نشان داده که تزریق دوز تقویتی (دوز سوم) واکسن کرونا باعث افزایش سطح ایمنی در مقابل اومیکرون می‌شود، تأکید کرد: افرادی که دو دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند ممکن است با درصد بیشتری به اومیکرون مبتلا شوند اما تزریق دوز سوم واکسن کرونا می‌تواند از ابتلا و بستری جلوگیری کند.

گفتنی است سویه “اومیکرون” گونه‌ای از کروناست که نخستین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شده و به علت جهش‌های متعدد و امکان سرایت‌پذیری بالاتر، جزو سویه‌های نگران‌کننده ویروس کرونا طبقه بندی شده است.

بیشتر بخوانید:

دوباره اشتباه نکنید، واکسن وارد کنید/ نمی‌دانیم واکسن‌ داخلی روی امیکرون چه تاثیری دارد

۴۷۲۳۳

کامپیر24 | موج ششم در راه؟/ افزایش ۲۰ درصدی مراجعات سرپایی کرونایی 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا