اخبار روز

کامپیر24 | تمسخر توافق سازش توسط کمدین جنجالی اسرائیل

کامپیر24 | تمسخر توافق سازش توسط کمدین جنجالی اسرائیل

کامپیر24 | تمسخر توافق سازش توسط کمدین جنجالی اسرائیل

«نوعام شوستر» کمدین جنجالی اسرائیلی که به حمایتش از «چپ‌گراهای» اسرائیل معروف است، آهنگ طنزی در تمسخر توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل موسوم به توافقنامه «آبراهام» که دو سال پیش به امضا رسیده است، خواند که در شبکه اسرائیلی «مکان» به دو زبان عبری و عربی پخش شده است.

شوستر از فعالان عرصه حقوق و خواستار پایان اشغالگری است در آهنگ‌ جدید خود با لحنی طنزآمیز و الفاظ تمسخرآمیز از این توافقنامه انتقاد کرد و گفت که اسرائیل توانسته است پول اعراب را به دست آورد و باعث فراموشی آرمان فلسطین و محاصره غزه شود.

این کمدین اسرائیلی عادی سازی را به تمسخر گرفت و در آهنگ طنز خود گفت: «در انتهای تونل نور است… اگر همه شهرهای عرب مثل دبی هستند … آنها هیچ چیز شیرین‌تر از عرب‌های میلیونی نیستند… فلسطین را فراموش کردند…دبی دبی دبی».

او در همان آهنگی که به زبان عربی اجرا و از شبکه مکان پخش شد، امید خود را به گسترش عادی سازی در سراسر جهان عرب کتمان نکرد و گفت: «امید ما دبی است… دبی، دبی، دبی.. هوشیاری عرب‌ها را به هم می‌زنیم… فراموش می‌کنند که غزه ما را احاطه کرده است.. اگر همه شهرهای عرب‌ مثل دبی باشند».

شوستر پیش از این همبستگی خود را با مردم محله شیخ جراح در قدس اشغالی اعلام کرده بود و در صفحه توئیتر خود نوشت: «من یک یهودی اسرائیلی هستم و قلبم با شیخ جراح و مردم غزه است. تنها راه حل پایان اشغال وحشیانه است».

311311

کامپیر24 | تمسخر توافق سازش توسط کمدین جنجالی اسرائیل 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا