اخبار روز

کامپیر24 | نوازنده‌هایی که بعد از ارکستر بدن درد می‌گیرند!

کامپیر24 | نوازنده‌هایی که بعد از ارکستر بدن درد می‌گیرند!

کامپیر24 | نوازنده‌هایی که بعد از ارکستر بدن درد می‌گیرند!

محمودرضا میرصیافی در برنامه «ارغنون» گفت: اکثر جوامع برای این که مردم به راحتی از محصولات فرهنگی استفاده کنند، این دست از محصولات را با هزینه پایین در اختیار عامه مردم قرار می‌دهند. زمانی که فرهنگ در یک جامعه گران یا لوکس باشد، در حوزه فرهنگی هر اتفاقِ خطرناکی ممکن است واقع شود.

این نوازنده ویولن درخصوص نوع آموزش موسیقی در ایران، توضیح داد: متاسفانه در حال حاضر در حوزه آموزش موسیقی موازی‌کاری‌های متعددی در بین وزارت‌خانه‌های مختلف شکل گرفته است و هر بخش آموزش آکادمیک موسیقی را به شیوه‌ای متفاوت و منحصر به خود پیگیری می‌کند.

وی افزود: کودکی که به موسیقی علاقه‌ی جدی دارد، باید قبل از رسیدن به سن دانشگاه نوازنده شود و در ارکسترهای مختلف نوازندگی کند.

محمودرضا میرصیافی ادامه داد: اگر یک جوانِ علاقه‌مند به موسیقی با استرس کنکور و واحدهای درسی درگیر شود، از مسیر اصلی خلاقیت خود دور می‌شود.

وی تاکید داشت: متاسفانه امروزه همه با تکیه بر شعار «هنر همگانی است» به حوزه‌های مختلف هنر ورود پیدا می‌کنند و نظر می‌دهند.

این مدرس دانشگاه با بیان این که کار موسیقی یکی از سخت‌ترین شغل‌های دنیا است، عنوان کرد: یک نوازنده‌ی ارکستر در زمان تمرین متمرکز برای ارکستر، نباید بیش از ۳ ساعت انرژی مصرف کند، چرا که در این سه ساعت تمام توان و انرژی نوازنده به طور کامل استفاده می‌شود. بسیاری از نوازنده‌ها بعد از ارکستر به شدت خسته می‌شوند و حتی بدن درد می‌گیرند.

۵۸۵۸

کامپیر24 | نوازنده‌هایی که بعد از ارکستر بدن درد می‌گیرند! 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا