اخبار روز

کامپیر24 | تأکید خاجی بر رفع تحریم‌های سوریه در دیدار با پدرسون

کامپیر24 | تأکید خاجی بر رفع تحریم‌های سوریه در دیدار با پدرسون

کامپیر24 | تأکید خاجی بر رفع تحریم‌های سوریه در دیدار با پدرسون

به گزارش خبرآنلاین، در این دیدار، در خصوص آخرین تحولات بحران سوریه، گفت‌وگوهای کمیته قانون اساسی، مقابله با تحریم‌ها و ارسال کمک‌های بشردوستانه برای مردم این کشور، بحث و تبادل نظر شد.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در این گفت‌وگو اظهار داشت: ایران از تلاش‌های سازمان ملل در جهت تحکیم حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه، تشویق گفت‌وگوهای سوری – سوری و ایجاد صلح و ثبات در این کشور، همواره حمایت کرده و خواهد کرد. 

وی خاطرنشان کرد: دولت و مردم سوریه بیش از ۱۰ سال است که در مقابل داعش و سایر گروه‌های تروریستی، ایستادگی کردند و الان به ثبات نسبی رسیده و روابط آن کشور با کشورهای منطقه در حال افزایش بوده و لازم است سازمان ملل متحد و سایر بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی به این شرایط دولت و ملت سوریه، توجه کرده و برای رفع تحریم‌ها، کمک رسانی به مردم، بازگشت آوارگان و آغاز بازسازی این کشور، تلاش جاری را تشدید کنند.

پدرسون که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده از تلاش‌های کشورمان در همکاری با سازمان ملل و همچنین در قالب روند آستانه با هدف تقویت حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از گفت‌وگوهای ملی سوری، قدردانی کرده و بر استمرار این همکاری‌ها تأکید کرد. 

دو طرف در پایان این نشست نسبت به  تقویت رایزنی‌های مشترک در آینده تأکید کردند.

گفتنی است براساس توافقات صورت گرفته قرار است نشست سران روند آستانه درباره سوریه در ابتدای سال جدید میلادی در تهران برگزار شود.

311311

کامپیر24 | تأکید خاجی بر رفع تحریم‌های سوریه در دیدار با پدرسون 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا