اخبار روز

کامپیر24 | بهره‌برداری کامل از ایستگاه‌های خط ۷ مترو تهران

کامپیر24 | بهره‌برداری کامل از ایستگاه‌های خط ۷ مترو تهران

کامپیر24 | بهره‌برداری کامل از ایستگاه‌های خط ۷ مترو تهران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت تهران بهشت، مهندس محمود یوسفی مجری خط ۷ مترو ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ که ماه جاری محقق شد، در حال حاضر ۱۷ ایستگاه از این خط به بهره‌برداری رسیده است و به این ترتیب فقط عملیات اجرایی ۵ ایستگاه دیگر باقی‌مانده تا بتوان از تکمیل کل ایستگاه‌های خط ۷ سخن گفت.

یوسفی در ادامه به روند پیشرفت ایستگاه‌های دردست احداث اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم ایستگاه‌های بوستان گفتگو و خیابان شهدای هفدهم شهریور را تا قبل از پایان سال جاری تکمیل و به مرحله بهره‌برداری برسانیم. سال آینده نیز ایستگاه‌های شهید دادمان و میدان کتاب افتتاح خواهند شد و در نهایت ایستگاه ورزشگاه تختی به عنوان آخرین ایستگاه خط ۷ در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد. مجری خط ۷ مترو، دلیل زمانبر شدن روند تکمیل ایستگاه ورزشگاه تختی را برخی مسائل معارضاتی و تملک اراضی مورد نیاز برشمرد که البته در حال پیگیری است.

گفتنی است میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی چهار ایستگاه بوستان گفتگو، خیابان شهدای هفدهم شهریور، شهید دادمان و میدان کتاب در حال حاضر بالای۷۰ درصد است اما به لحاظ تجهیزاتی نواقص متعددی وجود دارد که با تامین منابع مالی مورد نیاز قابل رفع خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

موضوع حضور آقایان در واگن زنان و حکمرانی بساط‌گستران در سکوهای مترو نیاز به همکاری سایر سازمان‌ها دارد

جزییاتی از واگن‌های مترو تهران که به قم رفت

۴۷۲۳۱

کامپیر24 | بهره‌برداری کامل از ایستگاه‌های خط ۷ مترو تهران 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا