اخبار ورزشی

کامپیر24 | امامی‌فر: امیدوارم زنان در حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی بازی کنند

کامپیر24 | امامی‌فر: امیدوارم زنان در حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی بازی کنند

کامپیر24 | امامی‌فر: امیدوارم زنان در حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی بازی کنند

به گزارش ایسنا، علی‌رضا امامی‌فر، مدیر مرکز تیم‌های ملی فوتبال ایران ظهر شنبه در حاشیه برگزاری مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال زنان به مسابقات جام ملت‌های آسیا گفت: به کادرفنی و بازیکنان تیم ملی زنان تبریک می‌گویم. کار مهم و قابل تقدیری انجام دادند. مراسم امروز حداقل کاری بود که باید انجام می‌شد. حضور بزرگان فوتبال ایران این نوید را می‌داد که تفاوتی میان زنان و مردان نیست. صحبت‌های مهندس کلانی و آقای روشن، بغض چندین و چند ساله همه ماست. متاسفم که دغدغه اصلی خانم ایراندوست هتل و لباس برای تیم ملی بود. امیدوارم روزی برسد که تیم ملی زنان در حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی بازی کند و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

او با تشکر از شهاب‌الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال گفت: ما سعی کردیم همه جور خدماتی را در نهایت ادب و احترام داشته باشیم. به قول محمدعلی بهمنی (شاعر)، “همین هم کافی است”. واقعا جای تشکر دارد.

مدیر مرکز تیم‌های ملی فوتبال ایران ادامه داد: به مخالفان حضور زنان در عرصه ورزش می‌گویم که کسی به شما هشدار نداده بود که زنانی که پای دویدن‌شان را بریده‌اند، دخترانی را به دنیا خواهند آورد که بال پرواز خواهند داشت.

امامی‌فر درباره شرکت نکردن تیم‌های بزرگ و نامدار لیگ مردان در لیگ زنان گفت: فدراسیون فوتبال به عنوان متولی فوتبال و زیر مجموعه فیفا، وظیفه خود را به نحو احسن انجام می‌دهد. باشگاه‌ها باید این وظیفه را به خوبی انجام دهند. متوجه مشکلات اقتصادی هستیم اما نگاه تصمیم‌سازان ما باید تغییر کند. باید نگاه دیگری به ورزش بانوان داشته باشند و تفاوتی قائل نباشند.

او درباره حذف تیم‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا نیز گفت: همه ما می‌دانستیم این اتفاق یک روزی رخ می‌دهد. این اتفاق برای هواداران خیلی دردآور و زجرآور است. امیدوارم این اتفاق باعث شود تمام مسائل حل و کارگروه‌های آسیب شناسی انتخاب شوند. باید تک تک نکاتی را که AFC گفته، رعایت کنند. از نظر من هیج باشگاهی در ایران حرفه‌ای نیست. حتی تیم‌هایی هم که مجوز گرفته‌اند، شرایط حرفه‌ای شدن را ندارند. هیچ یک مسائل مالی جوانمردانه را رعایت نمی‌کنند. ورود و خروج مسائل مالی شفاف نیست. تا ابد نمی‌توانیم مدرک‌سازی کنیم و دروغ بگوییم. در ذات ورزش این مساله نیست که کسی دروغ بگوید. ذات ورزش حقیقت و لذت بردن است.

مدیر مرکز تیم‌های ملی فوتبال ایران درباره عملکرد تیم ملی در انتخابی جام جهانی خاطرنشان کرد: به نظرم نتیجه و عملکرد آقای اسکوچیچ به همراه بازیکنان و فدراسیون فوتبال این نوید را می‌دهد که کار به خوبی انجام شده است. در کل ایران بازیکنان و استعدادهای خوبی داریم. این استعدادها به تیم‌های ملی می‌رسد. حرف و حدیثی روی صعود تیم ملی ایران نیست. باید هدف‌مان را تغییر دهعیم. هدف این نباشد که به جام جهانی صعود کنیم بلکه باید به انجام بازی زیبا و صعود به مرحله بعد فکر کنیم. متاسفانه ساختارمان ایراد دارد. امیدوارم بازی‌های دوستانه خوبی با تیم های مطرح دنیا انجام شود و به تیم ملی ما کمک شود.

انتهای پیام

کامپیر24 | امامی‌فر: امیدوارم زنان در حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی بازی کنند 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا