اخبار روز

کامپیر24 | شناسایی موارد ابتلا به «اومیکرون» در همسایگی ایران

کامپیر24 | شناسایی موارد ابتلا به «اومیکرون» در همسایگی ایران

کامپیر24 | شناسایی موارد ابتلا به «اومیکرون» در همسایگی ایران

یک مقام مسئول در وزارت بهداشت عربستان سعودی، ظهر امروز (چهارشنبه)، خبر داد که یک مورد مبتلا به سویه جدید ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

بر اساس گزارش روزنامه سعودی «عکاظ» مقام یادشده در این  خصوص گفت که یک مورد مبتلا به اومیکرون، سویه جدید ویروس کرونا، در این کشور شناسایی شده است.

به گفته این این مقام سعودی، فرد یادشده یکی از شهروندان این کشور بوده که به شمال آفریقا سفر کرده و پس از بازگشت به عربستان ابتلای او به سویه جدید تأیید می‌شود.

وی اضافه کرد که این فرد و افرادی که با او در ارتباط بوده‌اند، قرنطینه شده‌اند و اقدامات بهداشتی لازم در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

وزارت کشور عربستان سعودی پیش از این تمام پروازها از مبدأ مالاوی، زامبیا، ماداگاسکار، آنگولا، سیشل، جمهوری موریس و جزایر کومور به عربستان و همچنین سفر به این کشورها را به علت نگرانی از شیوع کووید-۱۹ لغو کرده بود.

کشف سویه جدید ویروس «کووید۱۹» طی چند روز اخیر باعث نگرانی جهانی و موجی از ممنوعیت‌ها یا محدودیت‌های سفر و فروش در بازارهای مالی شده است. بسیاری نگران هستند که اومیکرون ممکن است روند بهبودی وضعیت بحران سلامت در جهان را پس از تقریباً دو سال متوقف کند.

سویه او میکرون که توسط سازمان بهداشت جهانی «نوعی نگران کننده» از ویروس کووید-۱۹ نامیده می‌شود، به طور بالقوه مسری‌تر از انواع قبلی این بیماری است، اگرچه کارشناسان هنوز نمی‌دانند که آیا این بیماری در مقایسه با سایر گونه‌ها باعث ایجاد حالت شدیدتر کووید-۱۹می‌شود یا خیر.

۴۷۲۳۳

کامپیر24 | شناسایی موارد ابتلا به «اومیکرون» در همسایگی ایران 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا