اخبار روز

کامپیر24 | پوتین: غرب نگرانی روسیه را نادیده می‌گیرد

کامپیر24 | پوتین: غرب نگرانی روسیه را نادیده می‌گیرد

کامپیر24 | پوتین: غرب نگرانی روسیه را نادیده می‌گیرد

به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین امروز در مراسم دریافت استوارنامه های سفرای خارجی در کرملین پیشنهاد کرد که مذاکرات با کشورهای غربی برای توقف پیشروی ناتو به سوی شرفق آغاز شود.  

 رییس جمهوری روسیه گفت: در گفت و گو با ایالات متحده آمریکا و متحدان این کشور برای دستیابی به توافقاتی اصرار می کنیم که امکان هر گونه پیشروی ناتو به شرق و استقرار سیستم های موشکی تهدید کننده ما در نزدیکی مرزهای روسیه را ازبین ببرد.

وی افزود: ما نیاز به تضمین های حقوقی داریم زیرا شرکای غربی به تعهدات شفاهی برعهده گرفته در این مورد (عدم گسترش ناتو به شرق) پایبند نماندند.    

 به گفته رییس جمهوری روسیه، نگرانی های منطقی و برحق مسکو در عرصه امنیتی نادیده گرفته شده و در زمان حاضر نگرانی ما همچنان از سوی کشورهای غربی نادیده گرفته می شود.  

وی با انتقاد از اقدام های تهدیدآمیز ناتو در مورد  روسیه ادامه داد: تهدیدهای در مرزهای غربی روسیه در حال افزایش است و ما بارها در این مورد هشدار داده ایم. کافی است مشاهده کنید زیرساخت های نظامی ناتو تا چه اندازه به مرزهای روسیه نزدیک شده است. این مساله برای ما بیش از اندازه جدی است.  

 پوتین تصریح کرد: تدابیری که روسیه در پاسخ به اقدامات تحریک آمیز ناتو اتخاذ می کند، مناسب و منطقی است 

رییس جمهوری روسیه با بیان اینکه مسکو هیچ کشوری را تهدید نمی کند، ادامه داد که متهم کردن ما باتوجه به وضعیت واقعی کنونی و مقصر شناختن روسیه، حرکت غیرمسئولانه است.   

 پوتین همچنین گفت که غرب، شرایط مناسبات بین المللی را بدتر کرده است.  

پوتین به تازگی با انتقاد از رویکرد غرب و آمریکا در دریای سیاه گفت که اقدامات کشورهای غربی در دریای سیاه تنش زا و  ناقض قوانین بین المللی است.

وی با انتقاد از اقدام ها و تحرکات نظامی کشورهای غربی در دریای سیاه گفت: در فاصله ۲۰ کیلومتری مرزهای روسیه بمب افکن های راهبردی پرواز می کنند که حامل سلاح های بسیار جدی هستند.

 پوتین افزود: روسیه به فعالیت های نظامی ناتو و آمریکا در مجاورت مرزهای خود پاسخ مناسب خواهد داد. ناتو بطور پیشگامانه همه ساز و کارهای گفت و گو و همکاری (با روسیه) را از بین برد.  

پوتین دو هفته پیش هم نسبت به حضور دو ناو آمریکایی در دریای سیاه ابراز نگرانی و خاطرنشان کرده بود که با دوربین یا تجهیزات نظامی می توان این ناوها را از محل اقامتگاه وی در بندر سوچی در ساحل دریای سیاه مشاهده کرد.   

۳۱۱۳۱۱

کامپیر24 | پوتین: غرب نگرانی روسیه را نادیده می‌گیرد 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا