اخبار ورزشی

کامپیر24 | حضور ۱۹۰۰۰ ورزشکار در لیگ دیسک طلایی کشور

کامپیر24 | حضور ۱۹۰۰۰ ورزشکار در لیگ دیسک طلایی کشور

کامپیر24 | حضور ۱۹۰۰۰ ورزشکار در لیگ دیسک طلایی کشور

نایب رئیس انجمن فریزبی فدراسیون ورزش های همگانی امروز در حاشیه برگزاری مسابقات دیسک طلایی فریزبی بانوان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در این رویداد ورزشی بانوان ورزشکار رشته فریزبی در ‌سه آیتم دقت، مسافت و حداکثر زمان در سبک میدانی با هم به رقابت می پردازند، اظهار کرد: در این رقابت ها بیش از ۱۰۰ ورزشکار، داور و مربی حضور یافته اند و امروز و فردا ورزشکاران با یکدیگر به رقابت می پردازند.

سارا باقری با تقدیر از میزبانی هیئت ورزشهای همگانی استان گلستان، شهرستان گنبدکاووس، کمیته فریزبی شهرستان و سایر دست اندرکاران در برگزاری این رویداد ملی، افزود: داوری مسابقات نیز با حضور داوران مورد تایید فدراسیون ورزشهای همگانی و انجمن فریزبی با رعایت اصول و قوانین بین المللی فریزبی برگزار می شود.

تمامی شرایط فنی برای برگزاری مسابقات فراهم است

 مسئول کمیته فریزبی استان گلستان نیز ضمن عرض خیرمقدم و تسکر از حضور ورزشکاران و مهمانان از سراسر کشور، خاطر نشان کرد: تمام شرایط فنی برای برگزاری بهتر این مسابقات فراهم شده و امیدواریم میزبان خوبی در این دوره از مسابقات باشیم.

بهروز اسفندیاری با قدردانی از حمایت های فدراسیون ورزش های همگانی، انجمن فریزبی، اداره کل ورزش و جوانان استان گلستان و سایر دست اندرکاران برگزاری مسابقات، ادامه داد: شهرستان گنبدکاووس به عنوان یک شهر ورزش دوست، قهرمانان ورزشی بسیاری را پرورش داده و امروز آماده میزبانی از رویدادهای مختلف ورزشی از جمله فریزبی است.

رئیس انجمن فریزبی کشور نیز در گفت و گو با خبرنگاران با قدردانی از برگزارکنندگان و میزبانی خوب هیئت ورزشهای همگانی استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس، تاکید کرد: در این رقابت ها ۱۷ استان شرکت کرده و از هر استان سه ورزشکار و یک نفر به عنوان سرپرست حضور پیدا کرده اند.

شرکت ۱۹ هزار نفر در لیگ ملی دیسک طلایی/ فریزبی رشته ای ارزان و مفرح است

علی ذاکریان تصریح کرد: فریزبی یک رشته بسیار جذاب، مفرح، ارزان قیمت و در دسترس است که با یک دیسک از جنس پلاستیک تعداد بسیار زیادی از خانواده ها می توانند این ورزش را در کنار هم انجام دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این ورزش را وارد آموزش و پرورش کرده ایم، اضافه کرد: در حال حاضر با کمک فدراسیون ورزشهای همگانی رشته فریزبی در تمام شهرستانها و استان ها در حال توسعه و گسترش است.

رئیس انجمن فریزبی فدراسیون ورزشهای همگانی با تاکید بر اینکه در حال تلاش هستیم تا مجوز کمسیون ماده پنج وزارت ورزش را دریافت کرده و باشگاه های این رشته را نیز به طور رسمی راه اندازی کنیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر چیزی حدود هزار تا دوهزار ورزشکار حرفه ای در رشته فریزبی فعال هستند و در رویکرد اخیر انجمن فریزبی که با عنوان لیگ دیسک طلایی برگزار شد، ۱۹ هزار و ۴۸ نفر شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد:پیش بینی ها نشان می دهد در سال ۲۰۲۸ این رشته ورزشی وارد المپیک می شود و بنابراین نیاز است از همین اکنون کار توسعه، زیرساخت ها و آموزش این رشته آغاز شود تا هفت سال آینده دغدغه ورود به المپیک نداشته باشیم.

* توسعه فریزبی در محلات و حاشیه شهر

رئیس هیات ورزشهای همگانی شهرستان گنبدکاووس نیز با قدردانی از انجمن فریزبی و فدراسیون ورزشهای همگانی که این اعتماد را به استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس داشتند، اضافه کرد: این شهرستان، جایگاه خاصی در در ورزش قهرمانی استان گلستان دارد به طوری که بیش از ۵۰ درصد مدال آوران ملی و آسیایی این استان از شهر گنبد کاووس هستند.

حسینی ببا اشاره به اینکه در هیات همگانی تلاش کردیم ضمن تقویت و حمایت از راه اندازی و توسعه رشته ها در سطح شهرستان بهمایش هایی به همراه دوره های مربیگری را در شهرستان برگزار کنیم.

رئیس هیات ورزشهای همگانی شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه اولویت ما این است که ورزش همگانی را به محلات حاشیه شهر و کمتر توسعه یافته ببریم، تصریح کرد: خوشبختانه در دو سال گذشته مسابقات مختلف از جمله فریزبی را در سطح این محلات برگزار کردیم.

وی با اشاره به ایجاد جاده سلامت در شهر گنبد کاووس و برگزاری ورزش صبحگاهی و عصرگاهی خاطرنشان کرد: یکی از این ورزشهایی که در جاده سلامت به عنوان ورزش تفریحی و ارزان قیمت توسعه یافته فریزبی بوده است.

حسینی با تاکید بر اینکه تاکنون چندین برنامه برای معرفی رشته فریزبی در بوستانهای گنبدکاووس برگزار کردیم، افزود ین شهرستان در ثبت ورزشکاران مشارکت کننده در لیگ دیسک طلایی فریزبی در شهرستانها نیز جزء پنج استان نخست کشور بود.

حسینی همچنین در مورد میزبانی از لیگ دیسک طلایی فریزبی بانوان در شهرگنبدکاووس گفت: در برگزاری این رویداد شاهد حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان، رئیس و دبیر هیئت همگانی استان، معاون استاندار و فرمانده ویژه گنبدکاووس، شهرداری، شورای اسلامی شهر، اداره ورزش و جوانان و بخش خصوصی از جمله  صنعت چوب شمال (نوپال گنبد کاووس) و شرکت نوردارو بودیم که از این عزیزانی قدردانی می شود.

کامپیر24 | حضور ۱۹۰۰۰ ورزشکار در لیگ دیسک طلایی کشور 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا