اخبار روز

کامپیر24 | سالانه چه تعداد گزیدگی توسط «مار» و «عقرب» گزارش می‌شود؟

کامپیر24 | سالانه چه تعداد گزیدگی توسط «مار» و «عقرب» گزارش می‌شود؟

کامپیر24 | سالانه چه تعداد گزیدگی توسط «مار» و «عقرب» گزارش می‌شود؟

بهزاد امیری رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت با اشاره به کمبود سرم پادزهر در کشور اظهار کرد: درحال حاضر موسسه سرم سازی رازی و یک شرکت خصوصی اقدام به تولید سرم پادزهر برای عقرب و مار گزیدگی تولید کرده اند که محصولات هردو مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است. وزارت بهداشت نیاز خود را به سرم های پادزهر اعلام می کند تا سرم های مورد نیاز آنها تامین شود.

او ادامه داد: به صورت متوسط سالیانه ۶۰ هزار گزیدگی عقرب و شش هزار گزش مار در کشور گزارش می شود که بین ۲ تا ۳ آمپول سرم پادزهر عقرب و ۱۰ تا ۱۵ آمپول سرم پادزهر برای هر نوع گزش مورد احتیاج است.

 رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت بیان کرد: بر اساس توافقات انجام شده قرار بود که تا خرداد امسال سرم مورد نیاز کشور برای گزش عقرب و مار تامین و در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد.

امیری اضافه کرد: در زمینه سرم پادزهر عقرب ما دشوار هیچ‌گونه کمبودی نیستیم اما در زمینه سرم پادزهر مار به دلیل اینکه موسسه سرم سازی رازی سرم کمتر از تعهداتش در اختیار ما گذاشته است کمبود سرم پادزهر مار وجود دارد و ما برای عدم ایجاد مشکلی مصرف آن را مدیریت کرده ایم.

 رئیس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت گفت: شرکت خصوصی تولید کننده سرم های پادزهر به تعهداتش به صورت کامل عمل کرده است و موسسه سرم سازی رازی به علت بروز مشکل در خط تولیدش نتوانسته به تعهداتش در زمینه تامین سرم های پادزهر عمل کند.

۴۷۲۳۳

کامپیر24 | سالانه چه تعداد گزیدگی توسط «مار» و «عقرب» گزارش می‌شود؟ 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا