اخبار روز

کامپیر24 | تبریک سازمان سینمایی به مجلس پس از موضع‌گیری نماینده تهران

کامپیر24 | تبریک سازمان سینمایی به مجلس پس از موضع‌گیری نماینده تهران

کامپیر24 | تبریک سازمان سینمایی به مجلس پس از موضع‌گیری نماینده تهران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روز بعد از آن‌که یک نماینده مجلس از برخی فیلم‌های مجوزدار سینما به تندی انتقاد کرد، سازمان سینمایی با تبریک روز مجلس ابراز امیدواری کرد که با همراهی نماینده‌ها برای پیشبرد سیاست‌های فرهنگی دولت به ویژه در سینما گام برداشته شود.

 متن پیام تبریک این سازمان به این شرح است:

«روزشهادت عالم مجاهد و انقلابی آیه الله سیدحسن مدرس و روز مجلس فرصت گرانقدری برای تکریم و ارج نهادن به خانه ملت و مجاهدت در مهمترین رکن اساسی نظام مردم سالاری دینی است. فرصت تجلیل و قدردانی از شخصیت‌هایی که تمام همت وعزم خویش را در مسیر پیشرفت، توسعه وتعالی پایدار کشور عزیزمان مصروف می‌دارند.
سازمان سینمایی وسمعی وبصری باگرامی‌داشت یاد و خاطره روحانی شهید آیت الله سیدحسن مدرس (ره) و نمایندگان شهید مجلس شورای اسلامی، فرا رسیدن روز مجلس شورای اسلامی را به همه نمایندگان عزیز مجلس شورای اسلامی تبریک عرض می‌نماید.
امید که درسایه عنایات خداوند سبحان و ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) ورهبری های حکیمانه امام خامنه ای مدظله العالی و بهره گیری از رهنمودها و همراهی نمایندگان شریف و عزیز ملت بزرگ ایران در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و پیشبرد سیاست های فرهنگی دولت مردمی و انقلابی؛ وخصوصا در حوزه سینما به عنوان کلیدپیشرفت کشور و بازسازی انقلابی و عقلانی ساختار سینما گام های موثر برداریم.»
پس از اظهارنظر بیژن نوباوه، نایب رییس کمیسیون فرهنگ مجلس و عضو شورای پروانه نمایش، مبنی بر مسئله‌دار بودن ۳۰ فیلم سینمایی که از دولت قبل مجوز اکران گرفته‌اند. کانون کارگردانان سینمای ایران در بیانیه‌ای نگاه نماینده را یک‌سویه، ساده‌انگارانه و توهین‌آمیز به سینمای ایران دانستند و این نگاه را غیر فرهنگی دانستند.

پس از این اظهار نظر نماینده مجلس و دیگر نقدهای منفی در برخی رسانه‌ها، اکران فیلم «گربه سیاه» که قرار بود از امروز ۱۰ آذر آغاز شود، متوقف به مدت دو هفته متوقف شد و نمایش باقی فیلم‌ها یک هفته به تعویق افتاد.

۵۷۲۴۵

کامپیر24 | تبریک سازمان سینمایی به مجلس پس از موضع‌گیری نماینده تهران 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا