تکنولوژی

کامپیر24 | مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم دار فانی را وداع گفت

کامپیر24 | مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم دار فانی را وداع گفت

کامپیر24 | مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم دار فانی را وداع گفت

به گزارش ایسنا، دکتر فرهنگی در سال ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد. ایشان در سال ۱۳۵۲ مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق و در سال ۱۳۷۳، دکتری مهندسی برق را از دانشکده فنی تهران دریافت کرد. سابقه حرفه ای ایشان علاوه بر آموزش و پژوهش در رشته مهندسی برق به عنوان مربی، استادیار و دانشیار در گروه مهندسی برق دانشکده فنی دانشگاه تهران، اجرای پروژه هایی در زمینه نیازهای دفاعی کشور، طراحی و ساخت تجهیزات به منظور استفاده از انرژی فتوولتاییک، طراحی و ساخت تجهیزات مورد استفاده صنعت برق و همچنین، اجرای پروژه های پژوهشی در زمینه صنعت خودرو است.

از جمله خدمات ارزنده ایشان طراحی و ساخت نمونه تحقیقاتی و نیمه صنعتی ایستگاه آزمایش فیوزهای مجاورتی موشکهای Side Winder، طراحی و ساخت بالاست الکترونیک فتوولتائیک برای لامپ بخار سدیم فشار قوی ۷۰ وات، شبیه سازی دینامیک خودرو به منظور کنترل خودرو با محرکه های الکتریکی، طراحی و ساخت مدولاتور رادار با فرکانس تکرار بالا، شناسایی و طراحی و ساخت نمونه تحقیقاتی فیوزهایFMU… را می توان بر شمرد.

دکتر فرهنگی ضمن دریافت چندین لوح و تقدیر نامه، در سال ۱۳۸۶ به عنوان مهندس برجسته کشور، برگزیده فرهنگستان علوم انتخاب شد.

به نقل از فرهنگستان علوم، فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ضایعه درگذشت این مهندس برجسته کشور را به خانواده ایشان، جامعه علمی و دانشگاهی و صنعتی کشور و شاگردان و همکاران و دوستان آن مرحوم تسلیت می گوید و برای ایشان علو درجات در درگاه باریتعالی مسألت دارد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز این ضایعه را به خانواده استاد فقید، جامعه علمی و دانشگاهی کشور تسلیت می گوید.

انتهای پیام

کامپیر24 | مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم دار فانی را وداع گفت 2021

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا